Guztira 12 alderdi aurkeztu dira, apirilaren 28ko hauteskundeen errepikapenera. EHBildu, PSE-EE-PSOE, EAJ-PNV, Aulki Zuriak (EB), Ciudadanos, Euskadiko Langileen Alderdi Komunista, PACMA, Elkarrekin Podemos, Recortes Cero-GV, Bidezko Mundurantz (PUM+J), PP eta VOX lehiatuko dira azaroaren 10eko hauteskunde egunean Gipuzkoan. Edo beste modu batera esanda, gipuzkoarrok 12 hautagai zerrenda hauetako bat bozkatzeko aukera izango dugu egun horretan:
DIPUTATUEN KONGRESUA
EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)
- Mertxe Aizpurua Arzallus.
- Jon Iñarritu García.
- Esther Larrañaga Galdós.
- Juan Mari Olano Olano.
- Nerea Zubia Blázquez.
- Juan Ramón Garai Bengoa.
Ordezkoak:
- Ana Carrere Zabala.
- Iñaki Errazkin Vitoria.
- Itziar Ostolaza Galdós.
PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) [PSE-EE (PSOE)]
- Odón Elorza González.
- María Luisa del Pilar García Gurruchaga.
- Jesús María Zaballos de Llanos.
- Azahara Domínguez Urtizberea.
- Alfonso Gurpegui Ruiz.
- María Lourdes Acevedo Beldarrain.
Ordezkoak:
- Jon Iraola Iriondo.
- Gloria Vázquez Herranz.
- Jon Ugarte Petricorena.
- Aranzazu González San Vicente.
EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)
- Joseba Andoni Agirretxea Urresti.
- Iñigo Barandiaran Benito.
3. Txaro Rodrigo Montalvo.
4. Itziar Alkorta Idiakez. - Xabier Barandiaran Irastorza.
6. Miren Garbiñe Mendizabal Mendizabal.
Ordezkoak:
- Miren Elgarresta Larrabide.
- Angel María del Hoyo Bravo.
- Ane Abarrategui Baamonde.
ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB)
- Daniel Lizarralde Aguirre.
- Nerea Icuza Campos (Independiente).
- Félix García Ramos.
- Amaya Larrea Loran (Independiente).
- Antonio Alier Laplana (Independiente).
- Virginia Esther de la Parra Arruabarrena (Independiente).
Ordezkoak:
- Emilio Gerardo Monfort Cebrian (Independiente).
- Miren Lorea Uriarte Iraeta (Independiente).
CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)
- José Manuel Gil Vegas.
- Isabel Gil Marrodán.
- León de Adrián Gallego.
- Naiara Landa Pérez.
- Ramiro Cibrián Uzal.
- Cristina Martín Andonegui.
Ordezkoak:
- Aitor Bilbao Rodríguez.
- Belén Navarro Moratalla.
EUSKADIKO LANGILEEN ALDERDI KOMUNISTA/PARTIDO COMUNISTA DE LOS TRABAJADORES DE EUSKADI (ELAK/PCTE)
- José Alberto Jiménez González.
- Laura Vázquez Martínez-Jáñez.
- Eneko Lanz Llamas.
- Carmen García Llamera.
- Mikel Gallastegi Arevalillo.
- Julia Fábrega Torrano.
PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)
- Susana Pérez Benito.
- Jon Orella Azcona.
- Irene Azkarate López.
- Rosa Ana Escudero Martínez.
- Asier Esparza Billalabeitia.
- Ana María Arcelus Casal.
Ordezkoak:
1. Andrés Manjón Hidalgo.
ELKARREKIN PODEMOS-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)
- Pilar Garrido Gutiérrez.
- Rafael Sainz de Rozas Bedialauneta.
- Ubaldo Ortíz Rodrigo.
- Kelly Alba Holmwood Benito.
- Carlos Rodríguez Rubio.
- Isabel Salud Areste.
Ordezkoak:
- Agustina Pedroche Rodríguez.
- David Nuño García.
RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)
- María Ángeles Alberdi Bergareche.
- Roberto Gómez Egido.
- Sergio Larredonda González.
- María del Carmen Devesa García.
- Andrés Francia Miranda.
- Nagore Blasco Bilbao.
Ordezkoak:
- Igone Bilbao González.
- Antonio Urquijo Azaldegui.
BIDEZKO MUNDURANTZ/POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)
- Iratze Buztinza Vivanco.
- Ignacio Lijo Sancho.
- María Rosario Alonso Amigot.
- Francisco Javier Barcina Burgui.
- Arrate Masa López.
- Iker Madina Lazurtegui.
PARTIDO POPULAR (PP)
- Iñigo Arcauz Ascargorta.
- José María Murguiondo Casal.
- María Pilar Elías Zabala.
- Carlos Sancho Coscolluela.
- María Carmen Blasco Zuasti.
- María Asunción Guerra Alonso.
Ordezkoak:
- José Miguel Ochoteco Aguirre.
- María José Lafuente Grasa.
- Patricia María Puértolas Guerra.
4. José Javier Barcaiztegui Martínez-Avial.
VOX (VOX)
1. Juan de Dios Dávila Garijo.
2. María del Mar Martija Sánchez-Guardamino.
3. José Manuel Menéndez Hernández.
4. Cristina Navarro Machín.
5.Pedro Ignacio Gandásegui Agorreta.
6. Guadalupe María Ochoa de Alda Nieto.