Jolasak, ginkanak, txokolate jana, buruhandi eta erraldoien kalejira bitan... Umeen Eguna goizetik iluntzera, erdibidera heldu diren Santixabeletako hirugarren jai egun honetan:
Uztailak 3, ostirala
10:00 Ume-gazteei harrera.
10:30-13:00 Ginkana (Kiroldegia, Artzabal, Frontoia eta Udarregin).
11:00 Toka Txapelketa Artzabalen.
11:00-14:00 Jolas parkea Frontoian eta Artzabalen.
12:00 Kantu-triki poteoa txosnetan hasita.
13:00 Buruhandi eta erraldoiak trikitilariekin.
14:00 Umeen lagunarteko bazkaria frontoian. (Norberak ekarrita)
14:00 Gazte bazkaria txosnetan.
Ondoren, Motxaila elektrotxaranga.
14:00-17:00 Egurrezko jolasak frontoian.
15:00-17:00 Jolas parkea Frontoian eta Artzabalen.
16:00 Apar festa, Udarregiko patio borobilean.
16:30 Santixabel Igel Jokoa Artzabalen.
17:30 “Kantugiro” Karaokea Dema plazan.
18:00 Txokolatea frontoian.
18:30 Buruhandi eta erraldoiak trikitilariekin.
22:30 Dantzaldia frontoian BOSTON JAI taldearekin.
01:00 Kontzertua txosnetan SKASTI taldearekin.
Ondoren, EROMERIA erromeria.
Uztailak 4, larunbata
11:00 Haurrentzako BTT bizikleta irteera Mikel Laboa plazatik.
12:00 Preso eta iheslarien eskubideen aldeko kantujira Kuxkuxtu txarangak lagunduta.
14:00 Kantu Zikiro-jana Askatasuna plazan, Kuxkuxturekin.
16:00 Ur Jolasak Artzabalen. (Aurrez izena emandakoak.)
17:00 Zaldi-paseoak Ikastola aurreko zelaian. (Lar Zaldiak)
18:00 Herri-kirolak:
-Harri-jasotzaileak: Ostolaza- Izeta harrijasotze eskolen arteko saioa.
-Gipuzkoako 2. mailako Aizkolari txapelketa.(gizonezkoak). Finala:
- Jon Irazu Ugalde.
- Aratz Mugerza Mendizabal.
- Jesus Mari Mujika Elola.
- Xabier Orbegozo Aginagalde.
- Eneko Otaño Aizpurua.
- Luis Mari Txapartegi Gurrutxaga.
Egin beharreko lana 4 enb or 54 ontzako eta 2 enbor 60 ontzako.
18:00 Buruhandi eta erraldoiak trikitilariekin.
19:00 Gazteentzat DJ BURUNDA txosnetan.
20:00 Euskal presoen eskubideen aldeko ekitaldia Askatasuna plazan.
23:00 Kontzertua frontoian IZEBERG, HABEAS CORPUS eta BETAGARRI taldeekin.
02:30 Dja txosnetan.
Uztailak 5, igandea
07:00 Gaupaseroen argazkia.
Ondoren, Eonian elektrotxaranga.
09:00 Esnadeia dultzaineroekin.
11:00 Ur bataioa Kiroldegian.
11:30 Zanpantzarrak.
12:30 Erraldoien kalejira, dultzaineroak eta Ostargi konpartsa. Usurbilgo erraldoi berrituen aurkezpen ekitaldia.
12:30 Herriko Dantzarien emanaldia.
14:00 Jubilatuen bazkaria Atxega Jauregian.
16:00 IX. Kayak jaitsiera Alirin (Zubieta).
16:30-18:00 Santixabel Bola Txapelketa irekia.
17:00 Gorritiren show-a Ikastola aurreko zelaian.
18:00 Herri-kirolak. Idi dema eta harri-jasotzaileak: Idoia Etxeberria eta Estitxu Almandoz.
18:00 PATXARANGA elektrotxaranga.
18:00 Buruhandi eta erraldoiak dultzaineroekin.
18:00 Patata-tortilla lehiaketa txosnetan.
23:00 Maskota erretzea eta traka Dema plazan.
00:00 Kontzertua txosnetan KEZKA taldearekin.
Ondoren, EROKOMERI erromeria.