Donosti Cup-eko bigarren jardunaldi eguna jokoan

Abian da nazioarteko futbolari gaztetxoak biltzen dituen Donosti Cup-en 30. edizioa. Neurketa gehiago jokatuko dira astearte honetan, Haranen eta Zubietan.

Euskal Herriko hainbat talderekin batera, Katalunia, Murtzia, Madril, Japonia, Mexiko, AEB, Erresuma Batua, Frantzia, Jordania, Portugal... Herrialde hauetako guztietako 1997-2013 urte artean jaiotakoez osaturiko futbol talde gaztetxoak lehiatzen ari dira 30. Donosti Cup txapelketan. Bai Gipuzkoako hiriburuko zelaietan baita beste hainbat herrietakoetan ere. Tartean, Haranen eta Zubietan. 

Astelehenean jokatu ziren lehen neurketak, astearte honetan partida gehiago. Lehiakideen artean da baita Usurbil FT. Asteazkenean Haranen jokatuko du partidetako bat. Lehenengoa ordea, astelehen honetan, Kostkas A taldekoen aurka Añorgan. Gaur Soccer LledaiAragon talde kataluniarrarekin lehiatuko da Zizurkilen.

DONOSTI CUP
HARANEN
Uztailak 4, astelehena
ISL Team (AEB) 3-3 Orioko Futbol Taldea
FDE CD B (Madril) 0-2 ISL Teman (AEB)
12:00 FDE CD A (Madril) 1-2 QMB Sports B (Madril)
13:15 FDE CD (Madril) 1-0 Maisons-Alfort FC (Frantzia)
15:00 QMB Sports (Madril)6-0 Vasconia CD B
16:15 Amanecer CF (Japonia) 0-7 QMB Sports A (Madril)
17:30 QMB Sports (Madril) 4-0 The Bridge SC (Jordania)
18:45 Lakua Arriaga CD 1-0 The Bridge SC (Jordania)

Uztailak 5, asteartea
09:30 Atl Cañada Alcorcon CD-Juventud Laguna CF (Tenerife)
10:45 Aravaca Soccer Selection B (Madril)-Urnieta KE
12:00 Aravaca Soccer Selection B (Madril)-Mariño CD
13:15 Aravaca Soccer Selection A (Madril)-Sainte Fereole SS (Frantzia)
15:30 Garso Academy (Madrid)-Ginasio Figueirense (Portugal)
16:45 Aravaca Soccer Selection (Madril)-Beasain KE
18:00 Aloña Mendi KE-Aravaca Soccer Selection A (Madril)
19:15 Betis San Isidro CD (Madril)-La Selva de Camp (Katalunia)

Uztailak 6, asteazkena
09:30 Kostkas A-Soccer LledaiAragon (Katalunia)
10:45 LSA (Katalunia)-Maisons -Alfort FC (Frantzia)
12:00 Euskalduna SD-Maisons -Alfort FC (Frantzia)
13:15 Maisons -Alfort FC (Frantzia)-Olympia FC (AEB)
15:30 Tecnifut Andorra-Usurbil FT
16:45 Astigarragako Mundarro KE A-GYS USA (AEB)
18:00 Donostiarra CD-Experience Total Futbol (Madril)
19:15 7-Tree FC (AEB)-Cartagena Elite (Murtzia)

Uztailak 7, osteguna
2. faseko neurketak
09:00
10:00
11:15
12:15
13:30
15:00
16:00 
17:15
18:15
19:30
20:30 


ZUBIETA 4
Uztailak 4, astelehena
15:15 AEM SE (Katalunia) 1-0 Cartagena Elite (Murtzia)
16:30 Peñaflorida 0-14 Wisconsin International (AEB)
17:45 Wisconsin International (AEB) 0-1 Martutene KE B
19:00 Fontsanta-Fatjo CD (Katalunia) 4-0 Statik FC (AEB)

Uztailak 5, asteartea
15:30 Ostadar SKT-Set11 Catalunya A (Katalunia) 
16:45 Albion Elite (AEB)-Set11 Catalunya (Katalunia)
18:00 Albion Elite (AEB)-Vasconia CD B
19:15 Albion Elite (AEB)-Intxaurdi KE A

Uztailak 6, asteazkena
15:30 Brain Football B (Katalunia)-Northshore Raptors (AEB)
16:45 Aravaca Soccer Selection B (Madril)-Brain Football A (Katalunia)
18:00 Inspire Soccer (AEB)-Sant Gabriel CE (Katalunia)
19:15 Futfem Talents Academy A (Katalunia)-Sant Gabriel CE (Katalunia)

Uztailak 7, osteguna
15:30 Astigarragako Mundarro KE-Sant Gabriel CE (Katalunia)
16:45 Futfem Talents Academy A (Katalunia)-Martutene KE
18:00 Añorga KKE-Zeneta La Villa  CF (Murtzia)
19:00 2. faseko neurketa
20:00 2. faseko neurketa

Uztailak 8, ostirala
15:30 2. faseko neurketa
16:45 2. faseko neurketa
18:00 2. faseko neurketa

ZUBIETA 4-1, ZUBIETA 4-2, 
Uztailak 9, larunbata 
10:00 2. faseko neurketa
11:15 2. faseko neurketa
12:30 2. faseko neurketa
13:45 2. faseko neurketa 

ZUBIETA 5
Uztailak 8, ostirala
15:30 2. faseko neurketa
18:00 2. faseko neurketa

Uztailak 9, igandea
13:00 2. faseko neurketa 

ZUBIETA 5-1
Uztailak 4, astelehena
15:00 Manu Lanzarote EF (Katalunia) 2-4 Sand & Surf Soccer (AEB)
16:00 Atletic Sant Just FC A (Katalunia) 6-0 Lantaron CD
17:00 CEFOR Paul Ortega (Mexiko) 3-3 InterLleida Sports (Katalunia)
18:00 Newcastle United FC (Erresuma Batua) 0-5 Leganes Genuine Amas CD (Madril)
18:30 Real Sociedad B 0-1 Eibar SD
19:00 Eibar SD 7-0 Newcastle United CF (Erresuma Batua)
19:30 Les Pottoks A 3-1 Eibar SD

Uztailak 5, asteartea
15:00 Antiguoko KE-College Cup (El Salvador)
16:00 Añorga KKE B-Guadalajara CD SAD
17:30 Leganes Genuine Amas CD (Madril)-Eibar SD
18:00 Leganes Genuine Amas CD (Madril)-Les Pottoks A
18:30 Leganes Genuine Amas CD (Madril)-Real Sociedad B
19:00 Les Pottoks A-Real Sociedad B
19:30 Real Sociedad B-Les Pottoks B
20:00 Real Sociedad B-Newcastle United FC (Erresuma Batua)

Uztailak 6, asteazkena
15:00 PA Team Excellence (Madril)-Sanse CD A
16:00 Astigarragako Mundarro KE B-PA Team Elite (Madril)
17:15 Atletic Sant Just FC (Katalunia)-Intxurre KKE
18:15 FDE CD A (Madril)-Mundaiz SCD
19:30 Antigua Luberri KE-FDE CD B (Madril)

Uztailak 7, osteguna
15:00 2. faseko neurketa
16:00 2. faseko neurketa
17:15 2. faseko neurketa
18:15 2. faseko neurketa
19:30 2. faseko neurketa
20:30 2. faseko neurketa

Uztailak 9, larunbata
10:00 2. faseko neurketa
11:30 2. faseko neurketa 

ZUBIETA 5-2
Uztailak 4, astelehena
15:00 EQ Sports Academy (AEB) 6-0 Internacional CD A
16:15 InterLleida Sports (Katalunia) 3-3 Ostadar SKT
17:30 Eibar SD 1-4 Les Pottoks B
18:00 Les Pottoks A 3-1 Les Pottoks B
18:30 Newcastle United FC (Erresuma Batua) 1-7 Real Sociedad A
19:00 Real Sociedad A 3-4 Real Sociedad B
19:30 Les Pottoks B 1-4 Leganes Genuine Amas CD (Madril)

Uztailak 5, asteartea
15:00 Añorga KKE-Sand & Surf Soccer (AEB)
16:15 Guadalajara CD SAD-Lantaron CD
17:30 Newcastle United FC (Erresuma Batua)-Les Pottoks A
18:00 Les Pottoks B-Newcastle United FC (Erresuma Batua)
18:30 Eibar SD-Real Sociedad A
19:00 Les Pottoks B-Real Sociedad A
19:30 Real Sociedad A-Leganes Genuine Amas CD (Madril)
20:00 Real Sociedad A-Les Pottoks A

Uztailak 6, asteazkena
15:00 Amanecer CF (Japonia)-Martutene KE B
16:00 Amanecer CF (Japonia)-Añorga KKE C
17:15 Arin Luzien (Frantzia)-Tortosa Ebre UE (Katalunia)
18:15 Arin Luzien (Frantzia)-Atletic Sant Just FC (Katalunia)
19:30 FDE CD (Madril)-Leones FC Chihuahua (Mexiko)

Uztailak 7, osteguna
15:00 2. faseko neurketa
16:00 2. faseko neurketa
17:15 2. faseko neurketa
18:15 2. faseko neurketa
19:30 2. faseko neurketa
20:30 2. faseko neurketa

Uztailak 9, larunbata
10:00 2. faseko neurketa
11:30 2. faseko neurketa

Informazio gehiagorako: donosticup.com