Pilota, futbola, eskubaloia eta Irisasi BTT-koen irteera asteburuko kirol agendan

Herriko taldeek hainbat neurketa jokatuko dituzte Usurbilgo kirol instalakuntzetan, baita herritik kanpo ere. Hilaren 29ko Irisasi BTT Hotzak Akabatzen probako ibilbideak ezagutzeko irteera antolatu dute baita asteburu honetarako.

Irisasi BTT-koen irteera
Urtarrilaren 29an antolatu duten Irisasi BTT Hotzak AKabatzen probarako egokitu dituzten hiru ibilbideak ezagutzeko irteera antolatu dute astebete lehenago, igande honetan, hilaren 22an. Goizeko 8:30etan finkatu dute mendiko bizikleta gainean eremua ezagutzera joateko hitzordua; Eroskiren saltoki pareko biribilgunean. Hiru ibilbide izango dituzte aukeran, inskripzioa bideratzen dutenek:
-Motza: 22km + 600 m.
-Ertaina: 27km + 935 m.
-Luzea: 35km + 1150 m.

Gogoan izan, izena aurrez eman daitekeela kronoak.com atarian hilaren 25era arte.

Futbol partidak
Haranen:
Urtarrilak 21, larunbata
10:00 Infantil mutilak: Usurbil FT-Orioko FT
11:30 Kadete neskak: Usurbil FT-Hernani CD
16:00 Preferente mutilak: Usurbil FT-Deusto

Haranetik kanpo:
Urtarrilak 21, larunbata
9:45 Kadete preferenteak, Azpeitian: Lagun Onak B-Usurbil FT  
16:00 Preferente neskak, Seguran: Segura KE-Usurbil FT

Urtarrilak 22, igandea
12:00 Infantil neskak, Donostiako Cesar Beniton: Intxaurdi A-Usurbil FT A



Eskubaloi partidak
Urtarrilak 21, larunbata
Oiardo Kiroldegian:
11:00 Infantil mutilak, Gipuzkoako Txapelketa: Udarregi "A" Usurbil K.E.-Ingou Arrasate Bergara
18:30 Senior mutilak, Euskal Liga: Usurbil K.E.-Escolapios

Kiroldegitik kanpo:
Urtarrilak 21, larunbata
11:00 Infantil neskak, Gipuzkoako Txapelketa (Zumaiako Lubakin): Pulpo E.K.-Udarregi Usurbil K.E.
12:15 Infantil mutilak, Gipuzkoako Txapelketa (Donostiako La Sallen): Saieko Ardotxo Taberna-Udarregi "B" Usurbil K.E.
20:00 Jubenil neskak, Gipuzkoako Txapelketaren 2. fasea (Donostiako La Sallen): Saieko-Urbil-Usurbil K.E.

Pilota partidak
Urtarrilak 20, ostirala

Aginagako frontoian:
Gipuzkoa errendimentua binaka:
Alebinak 2. Mailan: Pagazpe 1-Gazteleku 3
Infantilak 2. Mailan: Pagazpe-Oiarpe 1

Gipuzkoako udaberri txapelketa:
Kadeteak 2. Mailan: Pagazpe-Eple

Gomazko paleta Udaberri txapelketa:
Nagusiak 2. Mailan: Pagazpe-Gazteleku 1