#A10 hauteskundeak

#A10 Mertxe Aizpurua Arzallus, Diputatuen Kongresuko hauteskundeetarako hautagai zerrendetan

Koaliziotik egunotan iragarri bezala, Madrilgo Diputatuen Kongresurako EHBilduren Gipuzkoako zerrendaburua izango da Usurbilgo alkate ohia azaroaren 10ean ospatuko diren hauteskundeetan. Astearte honetan Estatuko Aldizkari Ofizialak argitaraturiko Diputatuen Kongresurako hautagai zerrendetan aurkitu dugun herritar bakarra izan da. 

Guztira 12 alderdi aurkeztu dira, apirilaren 28ko hauteskundeen errepikapenera. EHBildu, PSE-EE-PSOE, EAJ-PNV, Aulki Zuriak (EB), Ciudadanos, Euskadiko Langileen Alderdi Komunista, PACMA, Elkarrekin Podemos, Recortes Cero-GV, Bidezko Mundurantz (PUM+J), PP eta VOX lehiatuko dira azaroaren 10eko hauteskunde egunean Gipuzkoan. Edo beste modu batera esanda, gipuzkoarrok 12 hautagai zerrenda hauetako bat bozkatzeko aukera izango dugu egun horretan:

DIPUTATUEN KONGRESUA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

  1. Mertxe Aizpurua Arzallus.
  2. Jon Iñarritu García.
  3. Esther Larrañaga Galdós.
  4. Juan Mari Olano Olano.
  5. Nerea Zubia Blázquez.
  6. Juan Ramón Garai Bengoa.

Ordezkoak:

  1. Ana Carrere Zabala.
  2. Iñaki Errazkin Vitoria.
  3. Itziar Ostolaza Galdós.

 

PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) [PSE-EE (PSOE)]

  1. Odón Elorza González.
  2. María Luisa del Pilar García Gurruchaga.
  3. Jesús María Zaballos de Llanos.
  4. Azahara Domínguez Urtizberea.
  5. Alfonso Gurpegui Ruiz.
  6. María Lourdes Acevedo Beldarrain.

Ordezkoak:

  1. Jon Iraola Iriondo.
  2. Gloria Vázquez Herranz.
  3. Jon Ugarte Petricorena.
  4. Aranzazu González San Vicente.

 

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)

  1. Joseba Andoni Agirretxea Urresti.
  2. Iñigo Barandiaran Benito.
    3. Txaro Rodrigo Montalvo.
    4. Itziar Alkorta Idiakez.
  3. Xabier Barandiaran Irastorza.
    6. Miren Garbiñe Mendizabal Mendizabal.

Ordezkoak:

  1. Miren Elgarresta Larrabide.
  2. Angel María del Hoyo Bravo.
  3. Ane Abarrategui Baamonde.

 

ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB)

  1. Daniel Lizarralde Aguirre.
  2. Nerea Icuza Campos (Independiente).
  3. Félix García Ramos.
  4. Amaya Larrea Loran (Independiente).
  5. Antonio Alier Laplana (Independiente).
  6. Virginia Esther de la Parra Arruabarrena (Independiente).

Ordezkoak:

  1. Emilio Gerardo Monfort Cebrian (Independiente).
  2. Miren Lorea Uriarte Iraeta (Independiente).

 

CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

  1. José Manuel Gil Vegas.
  2. Isabel Gil Marrodán.
  3. León de Adrián Gallego.
  4. Naiara Landa Pérez.
  5. Ramiro Cibrián Uzal.
  6. Cristina Martín Andonegui.

Ordezkoak:

  1. Aitor Bilbao Rodríguez.
  2. Belén Navarro Moratalla.

 

EUSKADIKO LANGILEEN ALDERDI KOMUNISTA/PARTIDO COMUNISTA DE LOS TRABAJADORES DE EUSKADI (ELAK/PCTE)

  1. José Alberto Jiménez González.
  2. Laura Vázquez Martínez-Jáñez.
  3. Eneko Lanz Llamas.
  4. Carmen García Llamera.
  5. Mikel Gallastegi Arevalillo.
  6. Julia Fábrega Torrano.

 

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

  1. Susana Pérez Benito.
  2. Jon Orella Azcona.
  3. Irene Azkarate López.
  4. Rosa Ana Escudero Martínez.
  5. Asier Esparza Billalabeitia.
  6. Ana María Arcelus Casal. 

Ordezkoak:
1. Andrés Manjón Hidalgo.

 

ELKARREKIN PODEMOS-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

  1. Pilar Garrido Gutiérrez.
  2. Rafael Sainz de Rozas Bedialauneta.
  3. Ubaldo Ortíz Rodrigo.
  4. Kelly Alba Holmwood Benito.
  5. Carlos Rodríguez Rubio.
  6. Isabel Salud Areste.

Ordezkoak:

  1. Agustina Pedroche Rodríguez.
  2. David Nuño García.

RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

  1. María Ángeles Alberdi Bergareche.
  2. Roberto Gómez Egido.
  3. Sergio Larredonda González.
  4. María del Carmen Devesa García.
  5. Andrés Francia Miranda.
  6. Nagore Blasco Bilbao.


Ordezkoak:

  1. Igone Bilbao González.
  2. Antonio Urquijo Azaldegui.


BIDEZKO MUNDURANTZ/POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)

  1. Iratze Buztinza Vivanco.
  2. Ignacio Lijo Sancho.
  3. María Rosario Alonso Amigot.
  4. Francisco Javier Barcina Burgui.
  5. Arrate Masa López.
  6. Iker Madina Lazurtegui.


PARTIDO POPULAR (PP)

  1. Iñigo Arcauz Ascargorta.
  2. José María Murguiondo Casal.
  3. María Pilar Elías Zabala.
  4. Carlos Sancho Coscolluela.
  5. María Carmen Blasco Zuasti.
  6. María Asunción Guerra Alonso.


Ordezkoak:

  1. José Miguel Ochoteco Aguirre.
  2. María José Lafuente Grasa.
  3. Patricia María Puértolas Guerra.
    4. José Javier Barcaiztegui Martínez-Avial.


VOX (VOX)

1. Juan de Dios Dávila Garijo.
2. María del Mar Martija Sánchez-Guardamino.
3. José Manuel Menéndez Hernández.
4. Cristina Navarro Machín.
5.Pedro Ignacio Gandásegui Agorreta.
6. Guadalupe María Ochoa de Alda Nieto.