#A10 hauteskundeak

#A10 Luismari Ormaetxea Santsiñena, Senatuko hauteskundeetarako hautagai zerrendetan

Apirilaren 28ko deialdian bezala, azaroaren 10eko Madrilgo Senaturako hauteskundeen errepikapenera Aulki Zuriak-eko Gipuzkoako hirugarren hautagai gisa aurkeztu da Luismari Ormaetxea Santsiñena, Estatuko Aldizkari Ofizialak gaur argitaraturiko zerrendetan irakurri ahal izan dugunez. 

12 alderdi aurkeztu dira Gipuzkoatik azaroaren 10eko Espainiako Senatuko hauteskundeetara: EHBildu, PSE-EE-PSOE, EAJ-PNV, Aulki Zuriak, Ciudadanos, Euskadiko Langileen Alderdi Komunista, PACMA, Elkarrekin Podemos, Recortes Cero-GV, Bidezko Mundurantz, PP eta VOX.

Kasu honetan, herritar bakoitzak senatari, bat, bi edo hiru hautatu ahalko ditu, alderdi berekoak edo desberdinetakoak.

SENATUA

EUSKAL HERRIA BILDU (EH Bildu)

  1. Gorka Elejabarrieta Díaz.
    Lehen ordezkoa: Lore Agirre Zipitria.
    Bigarren ordezkoa: Eneko Maioz Ganboa.
    2. Olaia Duarte López.
    Lehen ordezkoa: Unai Iraola Agirrezabala.
    Bigarren ordezkoa: Ane Arruti Lopetegi.

3. Aitor Ibero Urbieta.
Lehen ordezkoa: Nekane Zinkunegi Barandiaran.
Bigarren ordezkoa: Haritz Pérez Martínez.


PARTIDO SOCIALISTA DE EUSKADI-EUSKADIKO EZKERRA (PSOE) [PSE-EE (PSOE)]

  1. Lucio Hernando Albistegui.
    Lehen ordezkoa: María Arritokieta Marañón Basarte.
    Bigarren ordezkoa: Juan Manuel Serna Portugal.
    2. María Jesús Egido Moreno.
    Lehen ordezkoa: Pablo Peñacoba Álamo.
    Bigarren ordezkoa: Mónica Martínez Notario.
    3. Enrique José Ramos Vispo.
    Lehen ordezkoa: Lore Suárez Linazasoro.
    Bigarren ordezkoa: Patxi Elola Azpeitia.

 

EUZKO ALDERDI JELTZALEA-PARTIDO NACIONALISTA VASCO (EAJ-PNV)

  1. María Isabel Vaquero Montero.
    Lehen ordezkoa: Rafael Uribarren Axpe.
    Bigarren ordezkoa: María Eugenia Iparraguirre Bemposta.
    2. María Mercedes Garmendia Bereciartu.
    Lehen ordezkoa: Josu Ezkurdia Santamaría.
    Bigarren ordezkoa: Irune Berasaluze Lazkano.
    3. Luke Uribe-Etxebarria Apalategi.
    Lehen ordezkoa: Edurne Egaña Manterola.
    Bigarren ordezkoa: Jon Aldazabal Etxeberria.


ESCAÑOS EN BLANCO-AULKI ZURIAK (EB)

  1. Luis García Molina.
    Lehen ordezkoa: María Nieves Serrano Altimiras (Independiente).
    Bigarren ordezkoa: Jesús María Ordóñez Orzaiz (Independiente).
  2. María Cruz Pascual Sánchez.
    Lehen ordezkoa: Raúl Aperribay Ganzabal (Independiente).
    Bigarren ordezkoa: Zuriñe Durán Martín (Independiente).
    3. Luis María Ormaetxea Santsiñena (Independiente).
    Lehen ordezkoa: María Romaña Pascual (Independiente).
    Bigarren ordezkoa: Andrés Juan Prado Serrano (Independiente).


CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

  1. Rocío Galiana Naranjo.
    Lehen ordezkoa: Mayr Alcaine Zapata.
    Bigarren ordezkoa: María Gloria Bilbao Avendaño.
    2. Javier Estévez Videira.
    Lehen ordezkoa: María Paz Lucía Pérez Marín.
    Bigarren ordezkoa: Iñaki Mendizabal Miguelez.
    3. Mercedes Rodríguez Andrés.
    Lehen ordezkoa: Naroa Paredero Lanciego.
    Bigarren ordezkoa: Luis Javier Garrido Palomares.

EUSKADIKO LANGILEEN ALDERDI KOMUNISTA/PARTIDO COMUNISTA DE LOS TRABAJADORES DE EUSKADI (ELAK/PCTE)

  1. Jakes Iñarra Lasabagaster.
    Lehen ordezkoa: Laura González Diego.
    Bigarren ordezkoa: Miguel Albors Iruretagoyena.

 

PARTIDO ANIMALISTA CONTRA EL MALTRATO ANIMAL (PACMA)

  1. Iván Ruiz García.
    Lehen ordezkoa: Leyre Castresana Busto.
    Bigarren ordezkoa: Alfonso Pérez Hernández.
    2. Mónica del Río Barrón.
    Lehen ordezkoa: José Manuel Fuente Gutiérrez.
    Bigarren ordezkoa: María Yolanda Barrera Laconcha.

ELKARREKIN PODEMOS-UNIDAS PODEMOS (PODEMOS-IU)

  1. Javier Ezkerekotza Pajares.
    Lehen ordezkoa: Jesús López Velasco.
    Bigarren ordezkoa: Maria Teresa Santana Rubio.
    2. Nagore Basurto Escamilla.
    Lehen ordezkoa: Unai Burguete Rubio.
    Bigarren ordezkoa: María del Carmen Salido Sierra.
    3. Encarnación Ramos Robles.
    Lehen ordezkoa: María Ángeles García Calle.
    Bigarren ordezkoa: David Soto Rodríguez.


RECORTES CERO-GRUPO VERDE (RECORTES CERO-GV)

  1. Jordi Martínez Rigol.
    Lehen ordezkoa: Teresa Otero Fernández.
    Bigarren ordezkoa: Graciano Fernández Saiz.

 

BIDEZKO MUNDURANTZ/POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)

  1. Agurtzane Iraeta Zabala.
    Lehen ordezkoa: Javier Denche Parrilla.
    Bigarren ordezkoa: Amaia Miguel Velado.


PARTIDO POPULAR (PP)

  1. Alejandro Saenz Muriel.
    Lehen ordezkoa: Blanca Tejada Manso de Zuñiga.
    Bigarren ordezkoa: Iñigo Manrique Cía.
  2. Juana de Bengoechea Estrade.
    Lehen ordezkoa: Juan Carlos Cano Aristoy.
    Bigarren ordezkoa: Marta Sánchez Moreno.
  3. Jacobo Caparrós Ruipérez.
    Lehen ordezkoa: Inés Baroja Horrillo.
    Bigarren ordezkoa: Borja Semper Pascual.


VOX (VOX)

  1. Carlos María Bell Clerico.
    Lehen ordezkoa: Laura María González Viaña.
    Bigarren ordezkoa: Carlos García-Conde del Castillo.